تبلیغات
غریبانه - گزیده‌ای از روشنگری‌های‌ رهبر معظم انقلاب درباره فتنه 88
غریبانه

بیایید تا نگذاریم تاریخ دوباره غریبی علی (ع) را تکرار کند.

گزیده‌ای از روشنگری‌های‌ رهبر معظم انقلاب درباره فتنه 88

چهارشنبه 22 دی 1389

نوع مطلب :سیاسی، 

گزیده‌ای از روشنگری‌های‌ رهبر معظم انقلاب درباره فتنه 88
مقام معظم رهبری: تحلیل و تبیین زوایای فتنه 88 نیاز به كار دارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای‌: هنوز براى تحلیل و تبیین و روشن كردن زوایا و ابعاد این فتنه‌اى كه دشمن طراحى كرده بود، خیلى جا وجود دارد.


 پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای‌، به مدت 10 روز، گزیده‌ای از بیانات معظم‌له را كه در شش ماه اخیر بیان شده است، به منظور بررسی درس‌ها و عبرت‌ها و تدبر بیشتر در فتنه سال گذشته، بازنشر می‌كند.
دهمین و آخرین بخش از ویژه‌نامه تفكر و عبرت، به بیانات دو روز پیش رهبر انقلاب در دیدار مردم قم به مناسبت 19 دی می‌پردازد.
ایشان با اشاره به استناد آیه‌ی شریفه‌ای از سوره مائده، پیروز نهایی در میدان‌های امتحان را از آن انسان‌های با ایمان و با بصیرت دانستند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان به فتنه‌ی طراحی شده‌ی سال 88 پرداختند و افزودند: دشمن محاسبات خیلى دقیقى كرده بود، ولی به دلیل شناخت غلط از ملت ایران، محاسباتش غلط از آب درآمد.
هر جائى كه ما توانستیم درست بفهمیم، درست تشخیص بدهیم - یعنى همان بصیرت - و به دنبال آن احساس تكلیف كردیم، احساس تعهد و مسئولیت كردیم و وارد میدان شدیم، غلبه با ما بوده است؛ "فاذا دخلتموه فانّكم غالبون ".(مائده: 23) وقتى با ایمان و با بصیرت وارد میدان مواجهه شدید، غلبه با شماست، شما برنده هستید؛ چرا؟ چون طرف مقابل شما ایمان ندارد، دین ندارد، انگیزه‌ى عمیق معنوى ندارد.
آن كسانى كه عوامل میدانى او هستند، مزدورند، فریب خورده‌اند؛ خود نقشه‌دارها و صحنه‌گردانها هم كه مردمان بى‌ایمانى هستند. وقتى با ایمان وارد میدان می‌شوید، شما برنده‌اید؛ این براى ملت ایران تجربه است.
در طول این سى و یكى دو سال، ملت ایران با این تجربه توانسته است كارهاى بزرگى بكند؛ هم توانسته خود را از لحاظ معیارهاى مادى بالا بكشد - همین پیشرفتهاى علمى، همین پیشرفتهاى فناورى، همین اشتغال دائم به كار در سرتاسر كشور، نشانه‌هاى پیشرفت مادى است - هم از لحاظ معنوى توانسته است خود را به یك سطح عالى و راقى برساند.
ما آیات الهى را دیدیم، نشانه‌هاى كمك خدا را دیدیم. قبلا كمك الهى و پشتیبانى دست قدرت خداوند را فقط در كتابها می‌خواندیم؛ امروز در صحنه حس می‌كنیم، لمس می‌كنیم؛ همان طور كه امام بزرگوار ما این را لمس كرده بود و به من فرمود. دل او قرص بود، چون دست قدرت الهى را می‌دید.
ملت ایران در میدانهاى گوناگون، كمك الهى را، حمایت الهى را لمس كرده است، حس كرده است؛ وقتى توى صحنه است، وقتى آماده‌ى مجاهدت است؛ در جنگ تحمیلى یك جور، در قضایاى گوناگون یك جور، در تحركات سیاسى و در فتنه‌ها یك جور. در همین فتنه‌ى سال 88 دست قدرت الهى بود؛ مردم بیدار شدند، مردم وارد صحنه شدند و یك حركت عظیم را خنثى كردند.
هنوز خیلى جا وجود دارد براى تحلیل و تبیین و روشن كردن زوایا و ابعاد این فتنه‌اى كه دشمن طراحى كرده بود. دشمن محاسبات خیلى دقیقى كرده بود؛ منتها، محاسباتش غلط از آب درآمد؛ ملت ایران را نشناخته بود. دشمن در پشت صحنه، همه‌ى چیزها را مشاهده كرده بود. این كسانى كه شما بهشان می‌گوئید سران فتنه، كسانى بودند كه دشمن اینها را هل داد وسط صحنه. البته گناه كردند. نبایستى انسان بازیچه‌ى دشمن شود؛ باید فوراً قضیه را بفهمد. اگر اول غفلتى كرده است، وسط كار وقتى فهمید، بلافاصله بایستى راه را عوض كند. خوب، نكردند.
عامل اصلى دیگرانى بودند كه طراحى كرده بودند، به خیال خودشان محاسبه كرده بودند. به گمان آنها بساط جمهورى اسلامى بنا بود جمع شود؛ نه فقط حقیقت دین، حتّى شعارهاى دینى هم باقى نمانَد؛ برنامه این بود. طراحى این بود كه اگر توانستند قاعده‌ى دولت را به شكل مطلوبِ خودشان بچینند، كه بعد از آن، راه حركتشان روشن بود كه چه كار می‌كردند؛ اگر هم قاعده‌ى حكومت و دولت طبق میل آنها چیده نشد و برایشان ممكن نشد، كشور را به آشوب بكشانند؛ با خیال خودشان - من یك وقتى گفتم - كاریكاتور انقلاب اسلامى را درست كنند؛ مثل سایه‌هائى كه حركت یك قهرمان را تقلید می‌كنند، اداى قهرمانها را، اداى انقلاب را در بیاورند؛ برنامه‌شان این بود. ملت ایران توى دهن اینها زد و بساط اینها را جمع كرد.
امروز انقلاب، جمهورى اسلامى، ملت ایران، خط صحیح دین در این كشور، از پیش از قضایاى سال گذشته به‌مراتب قوى‌تر است، روشن‌تر است.
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ساخت کد موزیک آنلاین

جستجو

آخرین پستها

free counters
کد صلوات شمار برای وبلاگ

اَبر برچسبها

'>