تبلیغات
غریبانه - تایید نقش مشایی در برکناری متکی
غریبانه

بیایید تا نگذاریم تاریخ دوباره غریبی علی (ع) را تکرار کند.

تایید نقش مشایی در برکناری متکی

دوشنبه 4 بهمن 1389

نوع مطلب :سیاسی، 

 منوچهر متکی شنبه شب در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین حاضر شد و پس از سخنرانی به سوالات حضار پاسخ داد. وی در این جلسه بر اظهارات پیشین خود صحه گذاشت و ادعاهای مسئولان دولت مبنی بر اطلاع از موضوع برکناری خود را مجددا تکذیب کرد.

موضوع سخنرانی وزیر برکنار شده پیرامون مسائل روز و بیشتر تمرکز آن بر روی سیاست خارجی بوده است. بیشتر حجم سوالات حاضران نیز به نحوه برکناری متکی و مناقشات پیرامونی آن اختصاص داشت.

بنابر شنیده‌ها  در پایان سخنرانی و بعد از جمع آوری سوالات کتبی حضار، باهنر خطاب به متکی گفت که سوال اصلی مشخص است و لطفا به همان سوال پاسخ بدهید! پس از این مزاحِ باهنر، متکی ضمن تاکید بر اظهارات سابق خود و تکذیب گفته‌های مقامات دولت، جزییات برکناری خود را تشریح کرد.

به گفته متکی از یک ماه قبل از هر سفر رسمی، جزئیات و تمام برنامه های آن سفر مشخص می شود و رئیس جمهور در جریان تمامی مسائل قرار می گیرد، لذا احمدی نژاد در هنگام ابلاغ حکم برکناری قطعا می دانسته که وزیر خارجه‌اش در سفر و در حال انجام ماموریت دیپلماتیک است.

وزیر امور خارجه سابق کشور، در ادامه تاکید کرد که اگر موضوع برکناری خود را می دانست، هیچ دلیلی نداشت که به سفر سنگال برود. وی افزود: حتی بعد از سنگال نیز بنا بر این بود که به کشور دیگری نیز سفر کنم و در آن کشور نیز برنامه ها هماهنگ شده بودند.

متکی در این نشست به موضوع کهنه ای که اصلی ترین دلیل اختلافات او و رئیس جمهور بوده نیز اشاره و خاطرنشان کرد: یک ماه قبل از صدور احکام نمایندگان ویژه با من صحبت شد و من مخالفت کردم.

بنابر شنیده‌های موثق  از نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین، متکی در این نشست اختلاف خود با مشایی و نقش او در برکناری خود را به صراحت تایید کرده است.

متکی در حین سخنرانی و پاسخ به سوالات به دفعات تاکید کرد که به عنوان یک شهروند با اعضای جامعه اسلامی مهندسین سخن می گوید.

گفتنی است عدم حضور خبرنگار در نشست مذکور تصمیم تشکیلاتی جامعه مهندسین نبوده اما در انتهای نشست، به دلیل مسائل مطروحه، این مسئله از طرف سخنران و مستمعین به فال نیک گرفته شده است.
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ساخت کد موزیک آنلاین

جستجو

آخرین پستها

free counters
کد صلوات شمار برای وبلاگ

اَبر برچسبها

'>