تبلیغات
غریبانه - 14 مارس به تهدید و ایجاد ناامنی در لبنان روی آورد
غریبانه

بیایید تا نگذاریم تاریخ دوباره غریبی علی (ع) را تکرار کند.

14 مارس به تهدید و ایجاد ناامنی در لبنان روی آورد

سه شنبه 5 بهمن 1389

نوع مطلب :سیاسی، 

بعد از افزایش احتمال نخست‌وزیر میقاتی
14 مارس به تهدید و ایجاد ناامنی در لبنان روی آورد

 جریان 14مارس كه از تعیین نماینده خود به عنوان نخست‌وزیر ناامید شده‌، به دنبال تهدید و ایجاد ناامنی در شهرهای مختلف لبنان است.


 به نقل از روزنامه السفیر لبنان، بعد از اینكه رایزنی‌های "میشل سلیمان " رئیس جمهور لبنان در روز اول با نمایندگان پارلمان لبنان نشان از افزایش بخت "نجیب میقاتی " برای نخست‌وزیر لبنان دارد، نمایندگان وابسته به 14مارس تهدید و ایجاد ناامنی‌های پراكنده را در نقاط مختلف كشور در دستور كار خود قرار دادند.

این در حالی است كه بر اساس پیش‌بینی این روزنامه بعد از ظهر امروز سلیمان نجیب میقاتی را با اكثریتی كه از هواداران پارلمان به دست ‌می‌آورد، مأمور تشكیل كابینه خواهد كرد تا به این ترتیب به نخست‌وزیری 14 ماهه حریری پایان دهد، كابینه‌ای كه البته تشكیل آن آسان نخواهد بود، نیروهای مخالف دولت نیز تمام تلاش خود را برای برداشتن موانع پیش روی نخست‌وزیر منتخب شان برای تشكیل كابینه به كار می‌گیرند.

از سوی دیگر نمایندگان المستقبل خطابه‌های شدیداللحنی را ایراد كرده و تعدادی از اعضای حزب نیروهای لبنانی نیز روز انتخاب میقاتی به عنوان نخست‌وزیر را به عنوان روز خشم و غضب لبنانی‌ها در شمال این كشور دانستند،‌ آنها همچنین تجمع در مزار رفیق حریری نخست‌وزیر اسبق لبنان را بعد از انتخاب میقاتی به عنوان نخست‌وزیر خواستار شده و سعی كردند تا با ارعاب و تهدید مردم و گروه‌های سیاسی آخرین تلاش‌های خود در ممانعت از نخست‌وزیری میقاتی را به كار بندند.

در برخی مناطقی كه از اكثریت هواداران حریری برخوردار است، ناامنی‌های پراكنده‌ای گزارش شده است، طرابلس دیروز شاهد بروز برخی درگیری‌ها بود و این درگیری‌ها تا پاسی از شب در بخش‌های مختلف این شهر ادامه داشت.

این در حالی است كه یك منبع نظامی لبنان به روزنامه السفیر گفت كه امنیت در لبنان از هر چیزی مهم‌تر است، وی از آمادگی كامل ارتش در مقابله با هر اقدامی خبر داده و گفت كه تصمیم فرماندهی در این زمینه واضح و شفاف است.

هواداران حریری در مناطق تحت نفوذ خود در شهرهای شمالی و بقاع غربی و مركزی و منطقه الخروب و صیدا و حتی در برخی محله‌های بیروت به دنبال ایجاد ناامنی و درگیری هستند،‌ آنها البته سعی دارند تا این اقدامات را خودجوش قلمداد كرده و مدعی هستند كه برخی از شهروندان در اعتراض به آنچه كه "محمد شطح " مشاور حریری آن را تحمیل نخست‌وزیری با قدرت سلاح خوانده است، به خیابان ها می‌ریزند.

از سوی دیگر میقاتی نیز از هواداران خود در شمال لبنان و طرابلس خواسته است تا خود را كنترل كرده و صبر و حكمت را در پیش گیرند.
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ساخت کد موزیک آنلاین

جستجو

آخرین پستها

free counters
کد صلوات شمار برای وبلاگ

اَبر برچسبها

'>