تبلیغات
غریبانه - تأیید"تكیه‌گاه فتنه بودن هاشمی"
غریبانه

بیایید تا نگذاریم تاریخ دوباره غریبی علی (ع) را تکرار کند.

تأیید"تكیه‌گاه فتنه بودن هاشمی"

سه شنبه 5 بهمن 1389

نوع مطلب :سیاسی، 

تأیید"تكیه‌گاه فتنه بودن هاشمی"/فرار مهدی‌و‌ آشوبگری فائزه شبیه رفتارهای منافقین است یا اعتراض‌دلسوزان‌انقلاب؟

آقای اكبر هاشمی رفسنجانی در اظهاراتی كه روز گذشته از وی منتشر شد و مورد استقبال ویژه رسانه‌های ضدانقلاب و جریان فتنه قرار گرفت، هم بر مواضع قبلی و نادرست خود اصرار كرد و هم در مقابل اعتراض‌های دلسوزان انقلاب به رفتار فرزندانش در جریان فتنه سال گذشته گفت به این رفتارها عادت كرده و آن‌ها را با اقداامات منافقین در اول انقلاب مشابه سازی كرد.
 
هاشمی در این بخش از اظهاراتش گفت «این فضا برای من موضوع تازه‌ای نیست و همواره به دلایل مختلف با آن روبه‌رو بوده‌ام. در ابتدای انقلاب از سوی سازمان منافقین [مجاهدین خلق] سپس از سوی دشمنان خارجی، در دوران ریاست جمهوری از سوی جناح راست افراطی و پس از آن از سوی جناح چپ افراطی و امروز نیز از سوی گروهی که اهداف‌شان برای من مشخص است.»
 
آقای هاشمی در حالی اصرار دارد كه انگ منافقین، راست و چپ افراطی را به منتقدان رفتارهای غیرقانونی و فتنه‌گرانه برخی اعضای خانواده‌اش بزند كه مهدی پسر او از طراحان اصلی دروغ بزرگ تقلب در انتخابات بود و از مرداد ماه سال گذشته به بهانه‌های متعددی از جمله سركشی واحدهای دانشگاه آزاد و ادامه تحصیل از ایران خارج شده و علی‌رغم احضارهای قضایی برای بازگشت به كشور به‌منظور رسیدگی به اتهامات سیاسی، امنیتی و اقتصادی از این اقدام خودداری می‌كند.
 
فائزه هاشمی فرزند دیگر آقای هاشمی نیز از همان فردای انتخابات، در تجمع‌های غیرقانونی حضور یافت و از افرادی كه در این آشوب‌ها شركت داشتند، به ادامه حضور در خیابان‌ها دعوت كرد. وی در حاشیه تجمع 25 خرداد میدان آزادی اظهارات تندی علیه نظام و رهبری مطرح كرد. همچنین در تجمع غیرقانونی 30 خرداد یك روز پس از نمازجمعه تاریخی رهبر انقلاب، فائزه هاشمی كه به همراه تعدادی از اعضای خانواده‌اش در آشوب‌ها شركت شد، به مدت چند ساعت بازداشت شد. وی در تجمع مقابل صداوسیما نیز كه تصاویر آن بارها از بخش‌های پخش شد، حضور یافت. فائزه حتی در روز عاشورا كه عمده افرادی كه در تجمع‌های موهن آن حضور داشتند، در كنار تعدادی از منافقین و بهایی‌ها به جمع هتاكان مقدسات پرداخت.
 
خانم عفت مرعشی همسر آقای هاشمی نیز در روز انتخابات پس از رأی دادن، گفت در صورتی كه موسوی رأی نیاورد، تقلب شده و مردم باید به خیابان‌ها بریزند.
 
آقای اكبر هاشمی در بخش دیگری از اظهاراتش گفته است كه هنوز به مواضع خود در آخرین نمازجمعه‌اش معتقد است. اصرار مجدد آقای هاشمی بر مواضع سال گذشته خود به نفع فتنه‌گران در حالی است كه این اظهارات در واقع تأیید كننده نظر برخی تحلیل‌گران سیاسی است مبنی بر اینكه "هاشمی تكیه‌گاه اصلی جریان فتنه است"
 
رادیو فردا رسانه وابسته به سازمان سیا با بازتاب دادن ویژه اظهارات هاشمی به‌عنوان خبر اول، گزارش داد كه تأكید هاشمی بر مواضع سال قبل خود تكرار همان شرط های خاتمی است. این در حالی است كه پس از بیان شرط هایی از سوی خاتمی برای بازگشت به صحنه سیاسی، این نظر را كه او به پشتیبانی هاشمی نظرات خود را مطرح كرده و در واقع طراح اصلی این سناریو كسی جز آقای هاشمی نیست، تأیید كرده بودند.
 
آقای هاشمی كه در آخرین نمازجمعه‌اش در 26 تیرماه سال گذشته به جای دعوت از ساختارشكنان به قانون با طرح سه پیشنهاد بر آتش فتنه افزود و صحنه نمازجمعه را كه باید عرصه وحدت باشد به عرصه افزایش اختلاف‌ها و درگیری‌های فیزیكی و سیاسی تبدیل كرد، بار دیگر مواردی را مطرح كرده است كه نشان می‌دهد او از نظراتش برنگشته است.
 
وی در نمازجمعه سال قبل پایبندی همه به قانون، دلجویی از آسیب‌دیدگان، فضای بحث برای جلب اعتماد، آزادی زندانیان و آزادی رسانه‌ها و مطبوعات را به‌عنوان راهكارهای خود اعلام كرده بود.
 
آقای هاشمی سه روز قبل از انتخابات 22 خرداد 88 نیز در نامه بدون سلام و السلام خود به رهبر انقلاب به‌طور تلویحی، به آشوب‌های پس از انتخابات اشاره كرد و از  آتش‌فشان‌های درون سینه‌ها خبر داد كه منفجر خواهد شد.
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ساخت کد موزیک آنلاین

جستجو

آخرین پستها

free counters
کد صلوات شمار برای وبلاگ

اَبر برچسبها

'>