تبلیغات
غریبانه - مجلس هشتم با ششم تفاوتی ندارد؟
غریبانه

بیایید تا نگذاریم تاریخ دوباره غریبی علی (ع) را تکرار کند.

مجلس هشتم با ششم تفاوتی ندارد؟

شنبه 3 اردیبهشت 1390

نوع مطلب :سیاسی، 

مجلس هشتم با ششم تفاوتی ندارد؟

با کمی بررسی به این می رسیم که برخی خط بده های مجلس هشتم و شماری از بزرگان این مجلس با استفاده از سادگی بسیاری از نمایندگان به ظاهر اصول گرا به دنبال متوقف کردن حرکت دولت می باشند چرا که فقط در صورت ناکام ماندن این دولت راه برای تصاحب دولت آینده فراهم می شود آیا رسیدن به دولت به هر قیمتی و ناکام نشان دادن دولت کنونی نیز به هر قیمتی اصول گرایی است ؟ آیا این حرکات مجلسیون جز خالی کردن دل کسانی که به آینده ای این انقلاب دل خوش کرده اند ثمره ی دیگری دارد؟

به قلم حسین ساجدی فر

حسین ساجدی فر / زمانی که ما عملکرد مجلس ششم را به نظاره می نشستیم یک غم و غصه ای احساس می کردیم که گویی درون آن غم ،آینده ای دور از ارزشهای انقلاب را متصور می شدیم ،همیشه با خود می گفتیم بدتر از مجلس ششم در این انقلاب مجلسی را نخواهیم دید. اما با نگاهی به امروز ،تصمیمات مجلس هشتم را که می بینیم نه تنها خاطرات مجلس ششم را دوباره مرور می کنیم بلکه شاهد این هستیم که در مجلس هشتم صدماتی که به روند پیشرفت مادی و معنوی کشور وارد شده است بسیار بیشتر از عملکرد بد مجلس ششم بود ،با مقایسه عملکرد این دو مجلس آنچنان بر غممان افزوده می شود که گویا مجالس ما از هر گروه و جریانی باشند فقط به فکر منافع و امیال خود هستند با مقایسه شخص به شخص نمایندگان مجالس ششم و هشتم متوجه می شویم که مجلس هشتم از افرادی هماهنگ تر با ارزشهای انقلاب اسلامی تشکیل شده است اما با نگاهی به عملکرد ها ، خروجی هر دو مجلس را به زیان این کشور می دانیم. به راستی نقص و عیب این مجلس چیست که علیرغم نفرات اصول گرا خروجی غیر ارزشی و سد کننده حرکت رو به جلوی ایرانیان را دارد؟

با کمی بررسی به این می رسیم که برخی خط بده های مجلس هشتم و شماری از بزرگان این مجلس با استفاده از سادگی بسیاری از نمایندگان به ظاهر اصول گرا به دنبال متوقف کردن حرکت دولت می باشند چرا که فقط در صورت ناکام ماندن این دولت راه برای تصاحب دولت آینده فراهم می شود آیا رسیدن به دولت به هر قیمتی و ناکام نشان دادن دولت کنونی نیز به هر قیمتی اصول گرایی است ؟ آیا این حرکات مجلسیون جز خالی کردن دل کسانی که به آینده ای این انقلاب دل خوش کرده اند ثمره ی دیگری دارد؟ آیا با فضا سازی هایی که در زمانی که ریاست جمهوری ما در جنگ نرم نیویورک به سر می برد را می توان اصول گرایی دانست ؟ آیا باز با فضا سازی در سفر لبنان عده ای که بدنبال طرح سوال از رییس جمهور بودند را می توان هماهمگ با ارزشهای انقلاب دانست ؟ آیا مصوباتی از جنس مخالفت با مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی را می توان ارزشی دانست ؟ آیا سنگ اندازی هایی از جنس تغییر در لوایح دولت را از قبیل هدفمند کردن یارانه ها و گرفتن استقلال از بانک مرکزی را می توان هماهنگ با ارزشهای انقلابی دانست ؟ آیا به غیر از این است که برخی افراد شناخته شده خود یک عامل فتنه در قم شده اند؟ دیدارهای مکرر با مراجع و سخنرانیهایی در جهت کم رنگ کردن تلاشهای دولت و دادن آمارهای اشتباه و ناامید کننده به بزرگان حوزوی جزء فتنه چیز دیگری را می تواند به دنبال داشته باشد ؟

با توجه به اینکه هنوز عمر این مجلس به پایان نیامده است و هنوز هم منتظر اقدامات ضد ارزشی بیشتری از این مجلس هستیم با مقایسه ای از جنس عملکردی به این نتیجه می رسیم که صد رحمت به مجلس ششم لااقل آنها لقب اصول گرایی و تابع ولایت بودن را با خود به یدک نمی کشیدند. چرا پس از فرمان رهبری گرانقدر مبنی بر تهیه طرح نظارت بر مجلس این طرح راه به جایی نبرد ؟ در فرمایشات رهبری آمده بود که تهیه طرحی در دستور کار قرار بگیرد که خارج از نفوذ نمایندگان باشد چطور است که مجلسیان خواستار نظارت خودشان بر خودشان هستند؟ در کجای دنیا یک نهاد خودش بر خودش نظارت کرده ؟بر مجلس نهادهایی خارج از نفوذ نمایندگان باید نظارت کنند.

می گویند که سخنان و اقدامات ریاست جمهور در جهت حرکت به سمت دیکتاتوری است چگونه کسی با 25 میلیون رای را دیکتاتور می دانند اما خودشان را که در مجموع و با ارفاق رایشان به 12 میلیون نفر هم نمیرسد ضد دیکتاتوری می دانند متاسفانه این اقدامات مخرب جز فاصله گرفتن دلسوزان این کشور و نظام و سرد کردن آنها در پیمودن راه پیش رو نتیجه ای ببار نخواهد آورد
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ساخت کد موزیک آنلاین

جستجو

آخرین پستها

free counters
کد صلوات شمار برای وبلاگ

اَبر برچسبها

'>