تبلیغات
غریبانه - محمدرضایی: آقای لاریجانی با کدام ماشین حساب بودجه مجلس را 130 میلیارد تومان حساب کردید؟
غریبانه

بیایید تا نگذاریم تاریخ دوباره غریبی علی (ع) را تکرار کند.

محمدرضایی: آقای لاریجانی با کدام ماشین حساب بودجه مجلس را 130 میلیارد تومان حساب کردید؟

چهارشنبه 24 آبان 1391

نوع مطلب :سیاسی، 

 
محمد محمد رضایی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر آقای لاریجانی رئیس مجلس در مورد بودجه نهاد قانونگذاری کشور، جوابیه‌ای با استناد به ارقام مندرج در بودجه سال 91 و در قالب نامه سرگشاده به رئیس مجلس تهیه کرد.

بولتن نیوز: محمد محمد رضایی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر آقای لاریجانی رئیس مجلس در مورد بودجه نهاد قانونگذاری کشور، جوابیه‌ای با استناد به ارقام مندرج در بودجه سال 91 و در قالب نامه سرگشاده به رئیس مجلس تهیه کرد.


متن کامل این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار بولتن نیوز قرار گرفت، در ادامه می‌آید و در عین حال بولتن حق پاسخگویی را برای رئیس مجلس محفوظ می‌داند.


بنام خدا

جناب آقای لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

در جواب ارقام نادرستی که حضرتعالی در باره بودجه های مجلس اعلام و آنرا دفاع از حیثیت مجلس نامیده ا ید. توجه حضرتعالی و مشاورین محترمتان را به اعدادی که طی ردیفهای مختلف پیوست قانون بودجه 91 آمده است جلب می نمایم.

جای تعجب دارد در حالی که جوهر امضای مبارک حضرتعالی بر ابلاغ بودجه خشک نشده و تصاویر آن در دهها خبرگزاری منعکس است. منکر مندرجات بودجه های مازاد مجلس شده اید. چون احتمال میرود مشاورین مالی و اجرایی تان امین نبوده و اطلاعات غلط منتقل کنند. عطف به شکواییه تقدیمی به کمیسیون محترم اصل نود در باره سوء مدیریت مالی مجلس شورای اسلامی مستند به اوراق رسمی ضمیمه قانون بودجه از باب تکمیل و اصلاح آن اضافه می کنم.

در نامه قبلی که ( تحت عنوان خانه ملت را خانه تکانی کنید) در سایتهای معتبر خبری بازتاب داشت. مبالغ ردیف های 101500 تا 101502 خیلی کمتر از مندرجات جدول شماره هفت بودجه دستگاه های اجرایی درج شد. اینک ضمن اصلاح و افزایش اعداد ردیفهای مذکور به شرح زیر:

101500 مجلس شورای اسلامی به سه هزار و 952 میلیارد و 582 میلیون

101501 مرکز پژوهشها به 106 میلیارد و 87 میلیون

101502 کتابخانه و موزه به 116 میلیارد و 970 میلیون

101510 دیوان محاسبات مجلس به یک هزار و 228 میلیارد و 411 میلیون

تاکید می نمایم .علاوه بر ردیفهای صدر الذکر که مجلس بیشتر از ارقام لایحه تقدیمی دولت برای خود تصویب کرده است . در بخشهای چهارم و پنجم تحت عناوین تغییرات اعتبارات تملک دارایی و هزینه ای به ردیفهای اعجاب آوری بر می خوریم که در لایحه بودجه ریالی برای آن پیش بینی نشده اما در بودجه عمومی کشور گنجانده شده است.

1-شماره طبقه بندی 8-104000 بابت ساختمان قدیم مجلس، یک هزار و 80 میلیارد

2-شماره طبقه بندی 10108004 طرح‌هایی پژوهشی، 30 میلیارد

3-شماره طبقه بندی 10108005 توسعه مجلس، یک هزار و 950 میلیارد

4-شماره طبقه بندی 10100087 ساخت یا اجاره دفاتر نمایندگان، یک هزار و 500 میلیارد

5-شماره طبقه بندی85-550000 کمک به صندوق اسکان و ایاب ذهاب نمایندگان، 250 میلیارد

به استثنای ردیفهای 10100و10301006 که در بودجه مشهود ولی به علت ابهام ذکر نشد ه اند . از حاصل جمع ردیفهای بالا. کل بودجه های جاری و عمرانی مصوب مجلس برای مجلس و زیر مجموعه هایش رقم نجومی 10 هزار و 314 میلیارد و 50 میلیون به دست می آید. عدم پرداخت آن از سوی دولت و اختلافات فی مابین ناقض سوگند نمایندگان محترم نیست. مطالبات زیاده خواهانه خلاف حقوق ملت است.

جنابعالی در این رابطه مسولیت دینی ودنیایی دارید. با چه ادله ای سخنان نماینده محترم اصفهان را حمل بر اتهام زنی می کنید. و میزان بودجه مجلس را حدود 130 میلیارد تومان گزارش می‌کنید.آیا ماشین حسابتان معیوب است، یا ضمایم قانون بودجه را نخوانده امضا کرده اید.

دربند 2 ردیف 101500 جدول شماره هفت خلاصه بودجه سال 91 مبلغ 300میلیارد ریال کمک بلاعوض به اشخاص قید شده است. پرسش این است .اگر مجلس برای اسکان ورفت و آمد نمایندگانش چون مددجویان کمیته امداد وبهزیستی استحقاق کمک از بیت المال دارد. چرا آن مبلغ کلان را برای بذل و بخشش به اشخاص حقیقی و حقوقی منظور کرده است!؟.

با توجه به پیش شرط نماینده محترم اصفهان برای استعفا در صورت خلاف واقع اعلام کردن میزان بودجه مجلس پیشنهاد می کنم. «کمیته حقیقت یابی متشکل از نمایندگان فعلی و قبلی برای کشف ارقام واقعی بودجه مجلس و نحوه مصرف آن تشکیل گردد»

فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ساخت کد موزیک آنلاین

جستجو

آخرین پستها

free counters
کد صلوات شمار برای وبلاگ

اَبر برچسبها

'>