تبلیغات
غریبانه - روزنامه حامی هاشمی برای تحریك مجلس در تقابل با دولت آتش تهیه ریخت + تصویر
غریبانه

بیایید تا نگذاریم تاریخ دوباره غریبی علی (ع) را تکرار کند.

روزنامه حامی هاشمی برای تحریك مجلس در تقابل با دولت آتش تهیه ریخت + تصویر

شنبه 4 آذر 1391

نوع مطلب :سیاسی، 

روزنامه مغرب، در شماره امروز خود با انتشار كاریكاتوری از آقای رئیس‌جمهور، و انتخاب تیتری به نام «ختم سؤال»، سعی كرده اینطور به مخاطب القا كند كه برنده اصلی این ماجرا شخص احمدی‌نژاد بوده است. به خصوص كه در این تصویر كاریكاتورگونه...
بولتن نیوز: روزنامه مغرب، روزنامه‌ای كه حامی جریان هاشمی و اصلاح‌طلبان است، امروز در تیتر اول خود، تلویحا سعی در ایجاد اختلاف بین دولت و مجلس، و همین‌طور توهین به شخص رئیس جمهور كرد.

به گزارش بولتن، روزنامه مغرب که چند وقتی است خود را در فضای رسانه های مکتوب کشور قرار داده،‌ در حقیقت ادامه روند روزنامه فرهنگ آشتی سابق است که مدیر مسئول آن ترجیح داده با سر و شکلی جدید روزنامه اش را روانه کیوسک ها کند.«محمد مهدی امامی ناصری» مدیر مسئول فعلی روزنامه مغرب که روزنامه فرهنگ آشتی سابق را با حواشی و جنجال های گوناگونی از مدیر سابق تصاحب کرده بود در سال های اخیر آن را به تریبون اصلی تخریب دولت تبدیل کرده و عملاٌ به پایگاه رسانه ای مهم اصلاح طلبان و به ویژه شخص هاشمی رفسنجانی تبدیل شده بود.

بنا بر گزارش خبرگزاری‌ها، امامی ناصری در انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری به عنوان مشاور هاشمی مسئولیت کمیته تبلیغاتی ستاد وی را بر عهده داشت. در انتخابات سال 88 به جرگه حامیان محسن رضایی پیوست و به عنوان مشاور او به فعالیت پرداخت. البته سوابق انتخاباتی او به همین جا ختم نشد چرا که او خودش در انتخابات های دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه نامزد ورود به خانه ملت شد اما پس از ریخت و پاش های گسترده در حوزه انتخابیه اش و به دلایل عدیده از سوی شورای نگهبان قانون اساسی رد صلاحیت شد.

چندی پیش نیز «امامی ناصری» مدیرمسوول روزنامه مغرب پس از حضور ماموران دادستانی تهران در روزنامه،‌ بازداشت شد. البته همان ایام، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری‌اش با رسانه‌های گروهی در این‌باره گفت كه مدیر مسوول روزنامه مغرب به اتهامی غیر از اتهام مطبوعاتی، تحت تعقیب قرار گرفته است.

بر این اساس، روزنامه مغرب در ماه‌های اخیر، پا در جای پای روزنامه زنجیره ای جریان فتنه گذاشته و همان خطی را دنبال می کند که این روزنامه ها دنبال می کردند. بررسی تیترها و مطالب روزنامه جدیدالتاسیس «مغرب» نشان می دهد که این رسانه با زنده ساختن مجدد فتنه، دنبال فراهم آوردن زمینه فعالیت سیاسی برای یکی از چهره های سیاسی است.

اما روزنامه مغرب، در شماره امروز خود با انتشار كاریكاتوری از آقای رئیس‌جمهور، و انتخاب تیتری به نام «ختم سؤال»، سعی كرده اینطور به مخاطب القا كند كه برنده اصلی این ماجرا شخص احمدی‌نژاد بوده است. به خصوص كه در این تصویر كاریكاتورگونه، چهره‌ احمدی‌نژاد خندان، و در حال پاره كردن كاغذ (كاغد امضای نمایندگان جهت استیضاح) نشان داده شده است.


این در حالی است كه رهبر انقلاب، دیروز در سخنان خود بیان كردند:

«اینى كه از مسئولان كشور سئوال بكنند، حالا یا از رئیس جمهور یا از سایر مسئولان اجرائى، این از دو جهت كار مثبتى است: یكى اینكه نشان میدهد كه نمایندگان مردم در قوه‌ى مقننه احساس مسئولیت میكنند نسبت به مسائل كشور؛ این مثبت است. جنبه‌ى دیگر این است كه مسئولان كشور با اعتماد به نفس و با شجاعت قابل تحسین میگویند آماده هستند كه بیایند توضیح بدهند، این سئوالات را بیان كنند؛ این هم مثبت است. هم مسئولان قوه‌ى مقننه‌ى ما به وظیفه عمل میكنند، هم مسئولان قوه‌ى مجریه ما نشان میدهند كه به صحت عمل خودشان و صداقت خودشان اطمینان دارند و اعتماد دارند. انسان چه میخواهد دیگر، از همه بهتر، این است. حالا این كار اتفاق افتاده است؛ یعنى مجلس میگوید میخواهد بپرسد، این احساس وظیفه است؛ دستگاه دولتى میگوید میخواهد با اعتماد به نفس پاسخ بدهد و از عهده‌ى پاسخ برمى‌آید - كه این را به ما هم گفتند - این هم قابل تحسین هست؛ هر دو قضیه خوب است، لكن من معتقدم كه این دو نقطه‌ى مثبت تا اینجا انجام گرفته، از اینجا به بعد دیگر ادامه پیدا نكند.(5) همین جا تمامش بكنند؛ همین جا تمام كنند قضیه را. مجلس یك امتحان خوبى داده است، یك امتحان خوبى مسئولین اجرائى داده‌اند؛ این امتحان، امتحان خوبى بود.»

البته توهین به رئیس جمهور كشور و حمایت از سران فتنه (موسوی و خاتمی و كروبی) چنان‌چه گفته شد در این روزنامه مسبوق به سابقه بوده است. به نظر می‌رسد طرفداران جناح هاشمی و اصلاح‌طلبان كه تداوم حضور خود را منوط به اختلاف بین سران قوا و همین‌طور نیروهای اصولگرا می‌دانند، از این تدبیر به موقع رهبر انقلاب به شدت عصبانی شده و با چنین اقداماتی، عصبانیت خود را نشان می دهند.
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ساخت کد موزیک آنلاین

جستجو

آخرین پستها

free counters
کد صلوات شمار برای وبلاگ

اَبر برچسبها

'>