تبلیغات
غریبانه - تعلیق موقت و داوطلبانه ایران در حال تبدیل شدن به حذف فعالیت‌های هسته‌ای در كشور بود
غریبانه

بیایید تا نگذاریم تاریخ دوباره غریبی علی (ع) را تکرار کند.

تعلیق موقت و داوطلبانه ایران در حال تبدیل شدن به حذف فعالیت‌های هسته‌ای در كشور بود

سه شنبه 7 خرداد 1392

نوع مطلب :سیاسی، 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به فرایند عقب‌نشینی در برابر خواسته‌های هسته‌ای دشمن در چند سال قبل فرمودند: تعلیق موقت و داوطلبانه ایران، با سوءاستفاده دشمنان در حال تبدیل شدن به حذف فعالیت‌های هسته‌ای در كشور بود كه بنده همان موقع تأكید كردم اگر روند مطالبه پی در پی طرف‌های هسته‌ای ادامه یابد، وارد میدان می‌شوم كه این كار انجام و روند توقف فعالیت‌های هسته‌ای به روند پیشرفت هسته‌ای تبدیل شد.
به نقل از khamenei.ir، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دی ماه سال 86 در دیدار پرشور هزاران نفر از دانشجویان دانشگاه‌های یزد، تقویت اعتماد به نفس ملی را ضروری و عامل اصلی ادامه پیشرفت‌های كشور خواندند و با تشریح عوامل سه‌گانه تضعیف كننده اعتماد به نفس ملی تأكید كردند: دشمن در پی ناكامی‌های گسترده خود در مقابل ملت ایران، به دنبال شیوه‌ها و حیله‌های جدید است و مردم و به‌ویژه نخبگان باید با هوشیاری كامل، این عوامل تضعیف كننده را نفی و روند رشد اعتماد به نفس ملی را دنبال كنند.

ایشان ، با ابراز خرسندی فراوان از حضور در جمع پرشور و نشاط، با صفا و صمیمی جوانان دانشجو، انقلاب اسلامی، پیروزی در دفاع مقدس، تأثیر شخصیت ممتاز امام خمینی رضوان الله تعالی علیه و موفقیت در عرصه‌های مختلف از جمله انرژی هسته‌ای را از عوامل دستیابی ملت ایران به حد قابل قبولی از اعتماد به نفس برشمردند و خاطرنشان كردند: ملت ایران در نیمه‌راه دستیابی به اهداف و آرمانهای خود و در مسابقه پیشرفت منطقه‌ای و جهانی قرار دارد و باید در پایان مدت اجرای سند چشم انداز بیست ساله درابعاد مختلف، حرف اول را در منطقه بزندكه رسیدن به این هدف نیازمند تقویت اعتماد به نفس ملی و شتاب بخشیدن به روند پیشرفت كشور است.

رهبر انقلاب اسلامی در تشریح علت دشمنی سیطره‌جویان جهانی با ملت ایران خاطرنشان كردند: دولت آمریكا یعنی شیطان مجسم و دیگر سلطه‌طلبان، در راه تحقق اهداف خود، با مانعی جدی به نام بیداری وایستادگی ملت ایران روبرو شده‌اند و همین مسئله علت اصلی چالش غرب با جمهوری اسلامی ایران است چرا كه آنان نظام اسلامی را علت اصلی شكستهای خاورمیانه‌ای خود و عامل برملاشدن ماهیت حقیقی شعارهای دروغین غرب در باره حمایت از دمكراسی ومبارزه با تروریسم می‌دانند.

ایشان ناكامی آمریكا در جلوگیری از پیشرفت هسته‌ای ایران را یادآور شدند و افزودند: آمریكایی‌ها كه یك روز حاضر نبودند حتی پنج سانتریفیوژ را در ایران بپذیرند تا همین چند ماه پیش تأكید می‌كردند كه ایران باید از همه فعالیتهای هسته‌ای خود دست بردارد اما با ایستادگی ملت، اكنون كار به جایی رسیده است كه به ناچارمی‌گویند ایران در همین حد توقف كند و جلوتر نرود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای تلاش دشمنان در پیدا كردن راههای جدید برای ضربه زدن به ملت ایران را پیامد طبیعی شكستهای آنان خواندند وافزودند: امروز اعتماد به نفس ملی از همیشه ضروری‌تر است وملت و به ویژه دانشجویان، ‌نخبگان و مسئولان باید راههای جدید بیگانگان برای تضعیف ایران اسلامی را شناسایی و پیش‌بینی كنند تا بتوانند حیله‌های جدید آنان را خنثی سازند .

رهبر انقلاب اسلامی در تبیین آثار مثبت اعتماد به نفس ملی خاطرنشان كردند: اگر این عامل اساسی در ملتی وجود نداشته باشد آن ملت همیشه عقب می‌ماند و چشم به‌راه كمك دیگران است اما برخورداری از اعتماد به نفس عمومی، اندیشه تأمین نیازهای ملت را در اذهان نخبگان مطرح می‌سازد، باعث بكارگیری وشكوفایی استعدادها می‌شود و موفقیتهایی به دنبال می‌آورد كه هر یك زمینه‌ساز موفقیت‌های خوشه‌ای دیگر می‌شود و ملت ایران این واقعیت را در دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف تجربه كرده است.

ایشان ایجاد یأس و ناامیدی،‌ منحرف كردن استعدادها و تهدید به حمله نظامی را سه عامل و سه رخنه اصلی دشمن برای تضعیف اعتماد به نفس مردم ایران خواندند و با تأكید بر ضرورت هوشیاری ملت و به خصوص اندیشمندان در مقابل این عوامل افزودند: بیگانگان تلاش می كنند با ایجاد یأس،‌ انكار پیشرفت‌ها، به رخ كشیدن فاصله ملت ایران با ملت‌های پیشرفته و تیره نشان دادن افق آینده، در میان مردم و بخصوص جوانان، ناامیدی و ‌انفعال ایجاد كنند اما ملت با شناخت واقعیتها، درك تواناییهای جوانان خود و تكیه بر تجربیات موفق سه دهه اخیر در روند تأمین نیازهای ملی، باشتاب بیشتری به حركت به سمت قله‌های رشد و پیشرفت ادامه خواهد داد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با انتقاد از همنوایی عده‌ای در داخل با امواج یأس برانگیز تبلیغات بیگانه افزودند: عده‌ای در بحث انرژی هسته‌‌ای ادعا می‌كردند كه ساخت و راه‌اندازی سانتریفیوژ در ایران، واقعیت ندارد اما هنگامی كه این توانایی دانشمندان ملت برای همه ثابت شد، مدعی شدند كه تلاش برای استفاده از انرژی هسته‌ای كاری پرهزینه و بدون سود است كه این نیز یك ادعای دروغین دیگر است.

ایشان در همین زمینه خاطرنشان كردند: ملت ایران در طول 20 سال، باید حداقل 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای داشته باشد وگرنه باید از روند پیشرفت دست بردارد بنابراین شاید امروز نیز كه نظام برای استفاده از انرژی هسته‌ای همت كرده‌است، دیر شده باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ادعای ناتوانی جوانان و دانشمندان ایرانی در ساخت نیروگاه هسته‌ای افزودند: ریشه اینگونه حرفها تاثیرپذیری از تبلیغات مخالفان پیشرفت ایران است اما ملتی كه به اتكا جوانان خود مراكز عظیم غنی‌سازی را ساخته است حتماً نیروگاه هسته‌ای را نیز با دستان و فكرهای پرتوان خود خواهد ساخت و در این راه درنگ را جایز نمی‌داند .

ایشان با اشاره به سخنان رئیس جمهور آمریكا مبنی بر اینكه روسها سوخت نیروگاه ایران را تأمین می‌كنند بنابراین ایرانیها باید از غنی‌سازی دست بردارند افزودند:‌ این حرف مضحك مانند آن است كه به كشوری كه سرشار از ذخایر نفتی است بگویند باید نیازهای نفتی خود را از خارج تأمین كند .

حضرت آیت الله خامنه‌ای این سؤال را مطرح كردند كه اگر روزی تأمین‌كنندگان فعلی سوخت نیروگاه هسته‌ای ، به هر دلیلی این فرآورده را از ایران دریغ كنند و یا برای آن شرط و شروط سنگین بگذارند آیا ملت مجبور به تسلیم در برابر آنها نخواهد بود؟

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شادمانی و خرسندی عمیق ملت ایران از پیشرفتهای عظیم هسته‌ای افزودند: این پیشرفتها مایه تقویت اعتماد به نفس ملی است اما بعضی افراد، نظام و دولت را برای همین پیشرفتها به چالش می‌كشند و خواسته یا ناخواسته برای تضعیف اعتماد به نفس ملی تلاش می‌كنند كه ملت باید مراقب اینگونه رخنه‌ها باشد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به فرایند عقب‌نشینی در برابر خواسته‌های هسته‌ای دشمن درچند سال قبل افزودند: البته این فرایند به ملت ایران و افكار عمومی جهان نشان داد كه وعده‌های غرب توخالی است چرا كه تعلیق موقت و داوطلبانه ایران، با سوءاستفاده دشمنان در حال تبدیل شدن به حذف فعالیتهای هسته‌ای در كشور بود كه بنده همان موقع تأكید كردم اگر روند مطالبه پی در پی طرفهای هسته‌ای ادامه یابد وارد میدان می‌شوم كه این كار انجام و روند توقف فعالیتهای هسته‌ای به روند پیشرفت هسته‌ای تبدیل شد.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه بحث در زمینه رخنه‌های بیگانگان برای تضعیف اعتماد به نفس ملی، به مسئله رابطه با آمریكا اشاره كردند و افزودند: قطع رابطه با آمریكا از سیاستهای اساسی ماست البته ما هیچگاه نگفته‌ایم این رابطه تا ابد قطع خواهد بود بلكه شرایط دولت آمریكا به گونه‌ای است كه ایجاد این رابطه اكنون به ضرر ملت است و طبعاً آن را دنبال نمی‌كنیم.

ایشان در تبیین پیامدهای منفی ایجاد رابطه با آمریكا خاطرنشان كردند: اولاً این رابطه خطر آمریكا را كاهش نمی‌دهد چرا كه آمریكا در حالی به عراق حمله كرد كه با آن كشور رابطه سیاسی داشت ثانیاً ایجاد رابطه، امكان نفوذ آمریكاییها و زمینه رفت و آمد مأموران اطلاعاتی و جاسوسی آنها در ایران را فراهم می‌سازد به همین علت برخلاف ادعای برخی افراد پرگو، رابطه با آمریكا در حال حاضر برای ملت ایران نفعی ندارد و مطمئناً آن روزی كه رابطه با آمریكا برای ملت مفید باشد بنده اولین كسی خواهم بود كه آن را تأیید می‌كنم.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: برخی ما را به تحریك دشمنی آمریكا متهم می‌كنند اما خصومت این كشور با ملت ایران، دشمنی با اصول ملت ایران است و از اول انقلاب وجود داشته است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای اشكال تراشی‌های غیرمنطقی و ایراد گرفتن‌های پی در پی از تصمیمات و عملكرد دستگاه اداره كشور به ویژه دولت را موجب تضعیف نشاط و امید ملت خواندند و خاطرنشان كردند: دولت فعلی برخی خصوصیات منحصر به فرد دارد اما مانند هر دولت دیگر خطاها و كاستی‌هایی دارد كه باید دلسوزانه آنها را تذكر داد اما بهانه‌گیری مدام صحیح نیست.

ایشان با اشاره به پركاری فراوان دولت، از سفرهای استانی آقای رئیس جمهور و هیأت وزیران عمیقاً ابراز خرسندی كردند و افزودند: مطبوعات، رسانه‌ها و كسانی‌كه امكان سخن گفتن با مردم را دارند از هر كاری ایراد نگیرند ومردم را ناامید نكنند این كار به مصلحت كشور نیست.

رهبر انقلاب اسلامی هوچی‌گری را یكی از روشهای مطبوعات و رسانه‌های غربی خواندند و با اشاره به تبلیغات این رسانه‌ها درباره نقض حقوق‌بشر در ایران افزودند: كسانی‌كه زندان گوانتالامو و شكنجه‌گاه ابوغریب آنان، عرق شرم را بر پیشانی هر انسان باشرفی می‌نشاند، ایران و هر دولت مخالفشان را به نقض حقوق بشر متهم می‌كنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای تبلیغات درباره فقدان دموكراسی در ایران را از دیگر فشارهای تبلیغاتی – سیاسی غرب برای تضعیف اعتماد به نفس ملت ایران دانستند و افزودند: ملت ایران تقریباً هر سال با شور و نشاط فراوان در یك انتخابات شركت كرده و در میان رقابتهای جناح‌های مختلف افراد مورد نظر خود را برگزیده است و مگر در كشورهای دیگر دموكراسی معنا و مفهومی جز این دارد.

رهبر انقلاب اسلامی تبلیغات منفی درباره مسئله زن را از دیگر اهرمهای فشار سیاسی غرب به ملت ایران خواندند و با اشاره به تضییع آشكار حقوق زنان و پایمال شدن كرامت و شرافت آنان در لیبرال دموكراسی غرب افزودند:‌ دولتهای غربی با وجود فجایعی كه در حق زنان انجام می‌دهند ملت شریف ایران را به تضییع حقوق زنان متهم می‌كنند امااین هوچی‌گریها در داخل تاثیری نخواهد داشت.

ایشان در ادامه بحث عوامل تضعیف اعتماد به نفس ملی، به احتمال حمله آمریكا اشاره كردند و افزودند: البته امروز احتمال این مسئله كمتر از گذشته است اما ملت ایران پس از پیروزی انقلاب و به ویژه پس از پایان دفاع مقدس همواره در معرض تهدید نظامی دشمن قرار داشته است و به هر حال عاملی كه می‌تواند احتمال حمله و خطر دشمن را كاهش دهد نمایش قدرت و اعتماد به نفس ملت ایران است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأكید كردند: با وجود كاهش احتمال حمله دشمن ملت و مسئولان باید همیشه هوشیار باشند كه به یاری حق هوشیار هستند.
انتهای پیام/
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

آرشیو

نویسندگان

پیوندها

صفحات جانبی

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ساخت کد موزیک آنلاین

جستجو

آخرین پستها

free counters
کد صلوات شمار برای وبلاگ

اَبر برچسبها

'>